Головна / Блог / Способи прийому закордонних платежів для інтернет-магазинів

Способи прийому закордонних платежів для інтернет-магазинів

Велика кількість людей сьогодні замислюється про власний бізнес. Актуальним для багатьох підприємців залишається відкриття свого інтернет-магазину, в якому будуть запропоновані товари різного спрямування. Наприклад, дитячий одяг, іграшки, комп'ютери та комплектуючі, книги і багато іншого. Після завоювання внутрішнього ринку України багато підприємців переходять до підкорення інших країн. З цієї причини власники інтернет-магазинів стикаються з потребою отримувати платежі з-за кордону країни.

У такій ситуації керівники комерційних проектів задаються великою кількістю питань. Наприклад, які є методи отримання фінансів з інших країн? Який спосіб обрати? З якими аспектами можуть зіткнутися власники інтернет-магазинів? Пропонуємо детально поговорити про всі фінансові та юридичні аспекти отримання грошей від іноземних клієнтів та партнерів.

Платежі з-за кордону, як бути?

Українські підприємці, які ведуть комерційну діяльність онлайн, отримали велику кількість можливостей в підкоренні міжнародних ринків. Інтернет-магазини активно розвиваються, розробляють нові інструменти залучення зарубіжних покупців. З цієї причини не варто відмовлятися від виходу на інші ринки. Важливо розібратися в способах, як отримувати платежі від клієнтів з-за кордону.

Сьогодні є велика кількість фінансових інструментів, які сприяють виконанню платіжних переказів з різних країн світу. Наприклад, клієнти можуть швидко перерахувати платіж на банківську карту, а також використовувати інтернет-еквайринг, платіжні сервіси або PayPal для оплати покупки в українському онлайн-магазині. Важливо зазначити, що не всі іноземці вважають оплату карткою на іноземному сайті безпечною.

Важливо розуміти, що транскордонні платежі, як, наприклад, переказ коштів з іноземної карти, супроводжуються підвищеною комісією. Вартість такої фінансової транзакції залежить від країни перебування платника, типу платіжної системи та емітента картки. Актуальні платіжні системи (Visa, MasterCard) ділять весь світ на конкретні зони, з цієї причини транскордонні платежі представлені:

  • міжрегіональним;
  • внутрішньорегіональним видом.

Наприклад, переказ коштів з банківської карти VISA з Європи, Росії та Африки в Україну є внутрішньорегіональним. За міжрегіональну оплату покупки стягується висока комісія. Ідентичним чином працює MasterCard, а також інші платіжні системи. Але потрібно зрозуміти принцип формування регіонів, оскільки він представлений своїми аспектами. Деякі фінансові установи пропонують власним клієнтам ідентичні тарифи при здійсненні міжрегіональних та внутрішньорегіональних платежів.

Інтернет-еквайринг

Магазини, які представлені в Інтернеті, працюють цілодобово. Це дозволяє покупцям обрати товар в будь-який час доби, а також замовити та оплатити його вартість. Для комфорту відвідувачів велика кількість власників онлайн-магазинів підключають до сайту інтернет-еквайринг. Ця технологія ефективно підходить для такого шопінгу. Для способу характерний високий рівень безпеки (3D Secure) а також швидке зарахування платежу на реквізити отримувача.

Інтернет-еквайрінг дозволяє власникам електронної комерції та їх клієнтам відмовитися від тривалої бюрократії, узгодження замовлення по телефону або e-mail, підтвердження статусу і тільки після цього виконання фінансової транзакції. Використання технології гарантує зростання замовлень і, відповідно, обсягів продажів. Для забезпечення комфорту при здійсненні переказу коштів інтернет-магазину важливо обрати постачальника послуг, який працює з іноземними фінансовими установами та пропонує низькі тарифи.

Українські банки беруть комісію до 3% від отриманої суми, а також за здійснення конвертації валюти до 1,5% від платежу. Іноземні клієнти виконують оплату покупки в національній валюті країни проживання, але при надходженні фінансів в Україні здійснюється їх переказ (конвертація) в гривні за поточним курсом. Важливо враховувати, що тривалість процедури зарахування грошей становить до 5 робочих днів.

PayPal

Актуальність міжнародної системи PayPal залишається на високому рівні для громадян багатьох країн. Цей ресурс працює практично у всіх країнах, оскільки для нього характерна безпека, ефективний захист персональних даних. PayPal — посередник між банківськими картами покупця і продавця. Покупці віддають перевагу цій платіжній системі, оскільки вона з особливою увагою ставиться до одержувачів фінансів та перевірці їх надійності.

Процедура зарахування грошей на реквізити отримувача здійснюється за 1-5 секунд. Перевага цього способу — автоматичне страхування всіх онлайн-платежів. Це означає, що всі фінансові транзакції через PayPal ефективно захищені від шахрайства, а також від крадіжки коштів з рахунків користувачів. Платіжна система стягує комісію, розмір якої становить до 3,5% + 30 американських центів. Підключитися і користуватися ресурсом можна абсолютно безкоштовно, при цьому комісія оплачується продавцем.

Недолік платіжної системи для українських інтернет-магазинів представлений складністю виведення грошей. Для зарахування фінансів на банківський рахунок або конвертації в готівку кошти підприємцям буде потрібно багато часу та сил. Також важливо пам'ятати, що PayPal практикує блокування грошей на рахунках користувачів у рамках програми безпеки ресурсу. Вивід фінансів здійснюється через платформи-посередників. Процедура супроводжується оплатою додаткової комісії за посередницькі послуги (до 15% від суми).

PayPal пропонує використовувати корпоративний обліковий запис для ведення комерційної діяльності. Також є ймовірність, що внутрішня служба безпеки віднесе онлайн-платіж в категорію помилкових. Це заморозка переказу грошей на 30 календарних днів, а після завершення зазначеного терміну фінанси повертаються відправнику. Іноді сторони стикаються з тим, що навіть підтвердження мети переказу не призводить до зарахування грошей на рахунок продавця.

Платіжні сервіси

Для прийому оплат від іноземних клієнтів також можна використовувати бізнес-гаманці, які відкриті на платіжних сервісах. Цей спосіб представлений таким принципом:

  • реєстрація віртуального кабінету на сайті організації, яка пропонує чесні умови і низькі тарифи;
  • використання реквізитів для роботи з міжнародними ринками;
  • отримання фінансів;
  • конвертація грошей в готівку.

Зараз представлений великий вибір платіжних сервісів, які пропонують такі опції. Власники інтернет-магазинів іноді обирають кілька ресурсів, інтегрують «віконце» для оплат на свій сайт. У результаті це заплутує відвідувачів, ускладнює вибір фінансового інструменту. Для комфорту іноземних клієнтів і керівників бізнес-проекту важливо обрати електронну систему, яка пропонує низьку комісію і не має проблем з виведенням грошей в готівку.

Нині платіжні ресурси залишаються актуальним способом ведення зовнішньоекономічної діяльності. Вони дозволяють бізнесменам звести до нуля ризик блокування фінансів, а також кількість «паперової роботи», яка представлена ​​в банках України. Недолік системи полягає у наявності складнощів з гарантіями безпеки при здійсненні фінансових транзакцій. Наприклад, недобросовісні покупці можуть в будь-який момент відкликати онлайн-платіж, навіть при відправці товару високої якості.

Для вибору надійного фінансового партнера для ведення ЗЕД потрібно звернути увагу на:

  • присутність або відсутність стабільного прийому платежів;
  • розмір тарифів;
  • методику нарахування комісії;
  • відсутність прихованих оплат;
  • досвід, кваліфікацію служби підтримки клієнтів;
  • присутність сертифікатів шифрування даних;
  • спосіб інтеграції бізнес-гаманця в інтернет-магазин;
  • інтерфейс.

Велика кількість платіжних сервісів пропонують виконати тестування інструменту. Це дозволяє власникам інтернет-магазину переконатися в якості та швидкості зарахування грошей на реквізити компанії.

Актуальність агрегаторів платіжних систем залишається на високому рівні, тому що вони пропонують онлайн-продавцям одночасно багато способів оплати покупок. Це означає, що інтернет-магазину не буде потрібно додатково встановлювати інші інструменти. Інтеграція модуля на сайт виконується швидко та комфортно. Розмір комісії за прийом оплати не перевищує 5% від загальної суми зарахування.

Принцип роботи представлений наступними кроками:

  • Оформленням товару на сайті.
  • Присвоєнням замовлення індивідуального номера. Він буде унікальним для всіх покупок.
  • Передачею інформації платіжному сервісу.
  • Перенаправленням покупця до ресурсу для здійснення онлайн-оплати.
  • Вибором комфортного способу переказу коштів, наприклад, за допомогою віртуального гаманця, платіжної банківської картки або будь-якого іншого способу оплати.
  • Перевіркою зазначених реквізитів платника.
  • Виконанням фінансової транзакції з дотриманням безпеки для клієнта.
  • Поверненням платника в інтернет-магазин.

Ресурс автоматично передає серверу онлайн-продавця інформацію щодо операцій, її результатів та статусу. Платіжні агрегатори працюють з підприємцями з підвищеною комісією, але при цьому пропонують великий вибір способів здійснення оплати покупки.

З якими складнощами може зіткнутися компанія?

Підприємцям, які працюють через інтернет-магазин з міжнародними ринками, важливо розуміти, що це є експортною операцією. Українське законодавство регламентує особливості такої електронної комерції. Наприклад, отримання оплати в іноземній валюті або зарахування платежу після його конвертації можливо через підписання ЗЕД-угоди. Цей контракт відкриває доступ бізнесменам до виконання фінансових транзакцій клієнтами з-за кордону.

Юридичних винятків для інтернет-магазинів не існує. Це означає, що, якщо податкова служба відстежить зараховані гроші на рахунок підприємця з-за кордону, є шанс зіткнутися з перевіркою державними службами. Податкова інспекція зажадає надати договір, який супроводжує законне ведення ЗЕД.

Є ще один аспект, який важливо враховувати — зарахування фінансів від зарубіжних клієнтів на карту, відкриту на фізичну особу. Для податкової служби регулярність таких платежів означає отримання додаткового доходу, з якого не було перерахування податку до бюджету. У такій ситуації підприємець зіткнеться з прибутковим податком фізичних осіб (15-17% від суми прибутку).

Які регіональні особливості потрібно обрати?

Власникам українських комерційних проектів, які планують виходити на іноземні ринки, важливо враховувати деякі регіональні аспекти. Банківські картки, які відносяться до платіжних систем Visa i MasterCard, працюють за ідентичним принципом зонування власників. Для різних регіонів та країн будуть діяти свої тарифи. З цієї причини потрібно вивчити особливості роботи з Visa, MasterCard.

Зараз представлені інші міжнародні системи, наприклад, American Express, China UnionPay. Вони актуальні для багатьох країн, тому рекомендується уточнити у банку про доступ до роботи з ними, а також розмір комісії за виконання фінансових операцій. Ще один важливий аспект — технологія захисту персональних даних 3D Secure. Вона впроваджена компанією Visa, але представлена ​​не у всіх країнах. Наприклад, в Америці цю технологію не використовують. Це означає, що велика кількість українських банків відмовляються від прийому грошей від незахищених карт.

Висновки

Зараз для власників інтернет-магазинів представлений великий вибір платіжних інструментів, які дозволять іноземним покупцям замовляти українські товари. Коректний вибір способу дозволить покупцеві та продавцеві здійснювати платіжні транзакції безпечно та швидко.