Головна / Блог / Як обрати платіжну систему для сайту та інтернет-магазину?

Як обрати платіжну систему для сайту та інтернет-магазину?

Експерти заявляють, що 1/3 жителів країни надають перевагу онлайн-шопінгу. Така статистика щорічно збільшується, що свідчить про актуальність інтернет-магазинів з можливістю виконання безготівкового розрахунку. Замовлення товарів, послуг і оплата за них здійснюються онлайн. Ці чинники підштовхують власників торгових компаній пропонувати відвідувачам виключно безпечні та надійні системи для виконання інтернет-переказів.

Як обрати систему для виконання онлайн-платежів? Які принципи і критерії важливо враховувати? Розглянемо види і характеристики діючих платіжних систем. Це дозволить власникам інтернет-магазинів мінімізувати можливі фінансові ризики при веденні господарської діяльності.

Види, характеристики та особливості вибору платіжних технологій для сайту

Створення торгового ресурсу неможливо уявити без використання безготівкового розрахунку, який забезпечують платіжні технології. Власники інтернет-магазину визначаються з певною технологією для власного сайту. Деякі агрегатори пропонують комплексні рішення всіх функцій, пов'язаних з фінансовими операціями через дебетові, а також кредитні картки, віртуальні гаманці та мобільні засоби.

Зараз існують чотири типи платіжних технологій:

 • Інтернет-еквайринг.

Клієнт магазину оплачує покупку дебетовою або кредитною карткою. Реквізити платіжного інструменту вводяться на торговому сайті. Після підтвердження транзакція передається в процесинговий центр. Після закінчення обробки операції гроші зараховуються на рахунок продавця.

Така технологія дозволяє здійснювати самостійну оплату власником компанії комісії всім учасникам процедури. Інтернет-еквайринг має ефективну систему захисту від шахраїв. Він підходить індивідуальним підприємцям та юридичним особам. Адже, укладання угоди з кредитними установами та процесинговими центрами може зводитись до нуля. Підключення інтернет-еквайрингу супроводжується обов'язковим збором повного пакету документів та аналізом еквайера.

 • Платіжні шлюзи.

Це поняття означає використання профільного програмно-апаратного комплексу, який є посередником у фінансових онлайн-операціях. Шлюзи виконують обробку, а потім направляють оплату в обрану кредитну або банківську установу. Заробіток платіжних шлюзів грунтується на комісії, розмір якої залежить від обороту інтернет-магазину. Деякі технології функціонують з фіксованою оплатою за процедуру підключення до шлюзів.

Платіжні шлюзи характеризуються надійністю, універсальністю та короткотривалістю підключення. Власник торгового ресурсу зобов'язаний укладати угоди на обслуговування кожного конкретного типу онлайн-платежу. Підключення шлюзів забезпечує більше функцій при налаштуванні системи з урахуванням потреб власника інтернет-магазину. При виборі програмного-апаратного комплексу необхідно впевнитися у відповідності до положень PCI DSS та ефективному шифруванні даних.

 • Платіжні агрегатори.

Ці постачальники послуг полегшують власникам інтернет-магазинів процедуру інтеграції функції безготівкового розрахунку на сайті. Продавець не підключає, не налаштовує API і не підписує угод з платіжними сервісами. Співпраця з агрегаторами ґрунтується на встановленні спеціального модуля в торговельну платформу. Це дозволяє відвідувачам здійснювати оплату покупок через банківські картки, вносити готівку на реквізити компанії через термінали та електронні гаманці.

Платіжні агрегатори представлені кредитними установами (не банками), які виконують функцію прийому інтернет-платежів, а також їх обробки. На розмір комісії впливає оборот онлайн-магазину, специфіка товару та методика фінансових транзакцій. Агрегатори характеризуються швидким підключенням, використанням готових модулів, оптимальними тарифами та великим вибором способів виконання електронних оплат.

Недолік таких постачальників полягає у відсутності функції шифрування та відсутності забезпечення повної безпеки фінансових транзакцій. Агрегатор самостійно обирає дату та час здійснення виплати. Технічний збій в системі призводить до затримки надходження грошей на реквізити організації. Це означає, що використання платіжного агрегатора для великих магазинів може супроводжуватися матеріальними ризиками.

 • Оператори електронних грошових засобів.

Електронні гроші сьогодні актуальні для багатьох відвідувачів торгових платформ. Це цифровий аналог традиційних банкнот, які зберігаються в спеціальних віртуальних гаманцях. Оператори дозволяють користувачам переказувати кошти без відкриття розрахункового або карткового рахунку в банку. Це означає, що оплата здійснюється не в формі класичних банківських операцій.

Налаштувати такий спосіб безготівкових розрахунків можна шляхом подачі заявки оператору ЕГЗ, укладення угоди та встановлення профільних програмних модулів. Здійснення оплати не включає в себе перенаправлення покупця на сторонні ресурси, тому фізичним особам забезпечується безпека транзакцій. Переказ і зарахування грошей здійснюються згідно із затвердженим графіком, наприклад, кожні три дні. Це означає, що компанія акумулює всі кошти протягом 3-4 днів, а потім виконує однією транзакцією їх переклад на електронний гаманець магазину.

Вибір платіжної технології здійснюється з урахуванням розміру комісії, географічних параметрів, особливостей фінансових транзакцій, технічних параметрів та способу виведення грошей. В зв'язку з цим висуваються вимоги до інтернет-магазинів, тому власникам важливо переконатися у відповідності необхідним параметрам.

Що необхідно для підключення платіжної системи до торгового ресурсу?

Усі постачальники послуг виконують підключення за єдиним алгоритмом. В платіжній системі CrossPay власник онлайн-магазину оформляє заявку на інтеграцію технології, де прописує інформацію про реєстрацію компанії. У документі обов'язково вказують дані організації про реєстрацію юридичної особи або індивідуального підприємця. Приватні особи вказують відомості ідентифікаційного коду та власного паспорта.

Менеджери нашої платіжної системи можуть додатково запросити інші відомості з урахуванням галузі діяльності заявника, особливостей товарів та обсягів обороту. Така інформація впливає на коректний вибір тарифу. Після отримання заявки спеціалісти аналізують дані, перевіряють відповідність сайту конкретним вимогам. Це забезпечує наступний крок — укладання угоди про співпрацю та підготовку інструкції по інтеграції модулів на торговий ресурс.

Таким чином, підключення здійснюється за допомогою реєстрації на сайті, а далі відбувається інтеграція по API. Платіжні агрегатори фіксують способи оплати, наприклад, банківською картою, електронними грошима або ж шляхом внесення коштів через термінал.

Вимоги до сайтів

Існуючі технології затверджують конкретні вимоги до торгових платформ, які планують здійснювати електронні платежі. Щоб скористатися послугами, важливо відкоригувати всі невідповідності. Власникам інтернет-магазинів важливо переконатися в таких факторах:

 • Розміщення ресурсу на доменах 2 рівня. Торгова платформа повинна функціонувати зі статичною IP-адресою на платному хостингу.
 • Присутність якісного повноцінного контенту.
 • Працездатність всіх внутрішніх посилань, категорій, розділів.
 • Подання повної інформації про організацію, наприклад, контактних номерів телефонів, фактичної / юридичної адреси, електронної пошти. Обов'язково має бути присутня інформація про доставку товарів, здійсненні фінансових транзакцій, типи послуг.
 • Супровід товару в каталозі ціною. Вона повинна бути вказана під кожним найменуванням в національній валюті.
 • Відсутність продукції або послуг, які не відповідають положенням чинного законодавства та моральним нормам.
 • Наявність відомостей про захист персональних даних відвідувачів та політику нерозголошення даних.
 • Використання виключно ефективних протоколів безпеки, наприклад, https.

Інтернет-магазин не повинен запитувати реквізити платіжного інструменту до переходу клієнта на сайт сервісу. Після узгодження умов співпраці торгова платформа зобов'язана вказати логотипи платіжних технологій, які використовують для безготівкового розрахунку.

Як працюють платіжні технології на сайті?

Для торгових платформ, які пропонують онлайн-шопінг, технологія безготівкового розрахунку є необхідним компонентом. Це означає, що онлайн-оплата повинна характеризуватися безпекою і зручністю. Технічно інтеграція платіжної технології на платформи виконується двома способами:

 • Самостійно. Такий спосіб часто вибирають великі торгові майданчики з величезним оборотом коштів. При цьому комісія агрегатора висока, тому вигідно розробити і впровадити власний механізм, інтегрований з платіжною технологією.
 • Через постачальника. Платіжні системи підходять малому, середньому бізнесу, а також індивідуальним підприємцям.

Системи прийому інтернет-платежів характеризуються ідентичним принципом роботи. Покупець робить замовлення на сайті та обирає зручну опцію оплати. Заявці привласнюють персональний код, який передається агрегатору. Відвідувач інтернет-магазину переадресовується на сторінку платіжного сервісу. Оплата може здійснюватися кредитною чи дебетовою карткою, а також переказом коштів з мобільного телефона або віртуального гаманця.

Потім відвідувач вводить платіжні реквізити, підтверджує правильність даних і власні наміри оплатити замовлення. Здійснення онлайн-платежу характеризується безпекою, оскільки сторони операції використовують ефективні протоколи шифрування — HTTPS. Після закінчення фінансової операції покупця повертають на сайт продавця, а торговій платформі відправляють інформацію про оплату та зарахування коштів на баланс компанії.

Що потрібно знати перед підключенням?

Інтеграція технології безготівкового розрахунку на торговий сайт — важлива процедура, яка дозволяє продавцям збільшити кількість клієнтів та фінансовий оборот. Перед підключенням власники сайту повинні вивчити вимоги операторів, особливості технічної інтеграції, розмір комісії, а також за що вона сплачується.

Технічна інтеграція

Власник торгового ресурсу обов'язково аналізує вид платформи, на якій працює магазин. Цей параметр впливає на функціонування платіжної технології та підключення плагіна. Іноді вона підключається самостійно без складнощів та додаткових витрат на роботу персоналу агрегатора. Наприклад, платформи, які створені через Tilda, WordPress, не потребують послуг майстра-налагоджувальника при підключенні технології.

Сайти, які створені самостійно, можуть використовувати спеціальний код для інтеграції платіжної технології. Часто виставляються інші технічні вимоги, відповідність яким дозволить власникам інтернет-магазину встановити безготівковий розрахунок на власний сайт.

Зазвичай інтеграція платіжної технології в структуру торгової платформи виконується через зручні API, які гарантують швидке встановлення комплексу на сайт. Спосіб онлайн-оплати інтегрується на торговий ресурс через використання cms-модулів.

Комісія

За функцію прийому платежів оператори послуг стягують комісію. Розмір винагороди залежить від різних факторів. Наприклад, обсягу обороту, суми транзакції, способу переказу платежу, присутності партнерських проектів на сайтах магазинів.